Nejčastější otázky

1

BIO je zkratka pro organické produkty, které byly vyrobeny v souladu s přísnými ekologickými standardy 100% přírodní cestou, bez použití škodlivých látek jako pesticidy, syntetická hnojiva, GMO, antibiotika a chemické konzervanty.

Výběrem BIO produktu máte jistotu, že pro jeho výrobu nebyly použité žádné z těchto látek.

2

CLEAN LABEL je označení pro nejvyšší kvalitu, čistotu a funkčnost, bez zbytečných přídavných látek zatěžujících organismus.

Někdy se stává, že produkty splňující standardy CLEAN LABEL, nemají označení BIO. I v tomto případě výrobce používá pouze čisté a kvalitní suroviny bez chemických příměsí. Kvalitu prokazují jiné certifikáty a získaná ocenění.

3

Tyto složky byly přidány za účelem konzervace, zbarvení, nebo aby vše drželo pohromadě.

V doplňcích stravy se jedná zejména o plnidla (maltodextrin, stearát hořečnatý), konzervanty (sorbát draselný), umělá sladidla (aspartam), protispékavé látky (křemičitan vápenatý), syntetická barviva a aromata. V kosmetice to bývají parabeny, ftaláty, formaldehyd, sulfáty (SLS).

Zkontrolujte si složení svých produktů, zda některé z těchto látek neobsahují.

4

Existuje mnoho odborných studií jako důkaz, že pokud takové látky přijímáme do těla dlouhodobě, mohou se v něm nahromadit a způsobit zdravotní potíže. Proto je důležité se jim vyhýbat.