Epsomská sůl, 1 000 g

Připravte se na okamžik odpočinku a osvěžení s Epsomskou solí! Tato úžasná sůl, bohatá na síran hořečnatý, je přírodním darem pro vaše tělo a mysl. Získaná z vápencových dolů, nabízí minerály, které se lehce vstřebávají kůží, což z ní činí dokonalý prostředek pro relaxační koupele nebo jemné peelingy. Síran hořečnatý je prostě tím, co vaše tělo potřebuje po náročném dni nebo po intenzivním cvičení. Je plná přírodních minerálů, které přinášejí úlevu, harmonii a regeneraci. Užijte si momenty relaxace a energie s naší Epsomskou solí!

Dostupnost Skladem (>5 ks)
165 Kč
Epsomská sůl, 1 000 g
doprava
Nejlepší cena dopravy po Evropě, platba CZK/EUR
poradna
Naši profíci vám poradí 771 114 272

Epsomská sůl (síran hořečnatý) se přirozeně vyskytuje ve vápencových dolech, odkud se získává. Obsahuje minerály, které se výborně vstřebávají kůží a lze je tak snadno doplnit například relaxační koupelí nebo jemným peelingem celého těla. Přispívá k celkovému zklidnění a regeneraci organismu po sportovním výkonu nebo při vyčerpání. Dokáže zklidnit tělo i mysl.

Oproti běžné kuchyňské soli, která je tvořena chlorem a sodíkem, epsomská sůl obsahuje síran a hořčík.

Hořčík přispívá k:

  • snížení míry únavy a vyčerpání
  • normální psychické činnosti
  • normální činnosti svalů
  • normální činnosti nervové soustavy

Epsomská sůl se používá nejčastěji k vnějšímu použití, ale i k vnitřnímu. Vnitřní užívání epsomské soli doporučujeme zkonzultovat s lékařem.

Použití:

Používá se nejčastěji pro přípravu hořčíkové koupele, ale i pro přípravu peelingů, vlasových masek dokonce i jako čistící prostředek. Díky jejím detoxikačním účinkům se používá při jaterní očistě.

Hořčíková koupel:

Do teplé vody nasypte 1 hrnek epsomské soli a 20 minut relaxujte. Koupel v epsomské soli pomáhá zklidnit tělo i mysl. Má blahodárné účinky i při nadýmání, pocitu těžkých nohou. Nezapomeňte dodržovat pitný režim, který podporuje detoxikaci organismu.

Péče o vlasy:

Dodejte vašim vlasům život. Přidejte trochu epsomské soli ke kondicionéru a vmasírujte do pokožky hlavy. Důkladně opláchněte. Epsomská sůl dokonale odstraňuje mastnotu z vlasů a vlasy krásně vyživuje a dodává jim objem.

Péče o pokožku:

Dopřejte vaši pokožce přísun minerálů a důkladný jemný peeling. Stačí do dlaně nasypat trochu epsomské soli a promasírovat pokožku celého těla. Jemný peeling z epsomské soli podporuje odstranění odumřelých buněk, celkovou očistu a redukci celulitidy. Výsledkem je jemná a dokonale čistá pokožka.

Zahradničení:

Epsomská sůl se využívá jako přírodní náhrada chemických hnojiv. Roztok z epsomské soli odradí hmyz. Připravte si roztok smícháním epsomské soli s vodou v poměru 1:8

Domácnost:

Připravte si z epsomské soli a esenciálních olejů domácí aviváž nebo s její pomocí odstraňte usazené nečistoty.

 

 

Skladování: skladujte v suchu do 25°C

Složení: epsomská sůl (99,9+ % MgSO4.7H2O)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: